לייעוץ משפטי מקצועי צרו קשר

  עורך דין הטרדה מינית

  עורך דין מומחה להטרדות מיניות

  תופעת הטרדות מיניות היא אחת התופעות המכוערות ביותר הקיימות עלי אדמות ולצערנו הרב היא אינה פוסחת על מחוזותינו. נשים רבות מדווחות ואף תובעות פיצויים בגין מעשים שונים וחוויות לא נעימות שעברו במקום העבודה שלהן. אלה יכולים להיות מצד המעסיק או מצד עובד אחר במקום ולעתים אפילו לקוח. משרד עורכי הדין שרונה מרגי, עורך דין עבודה המתמחה בתחום דיני העבודה, פועל רבות למיגור התופעה ומייצג עובדים ועובדות הטוענים שהוטרדו מינית בעבודתם. במסגרת נושא זה חשוב להיות עדינים ורגישים עם הלקוח, סבלניים ועם יכולת הכלה והבנה, כנות ומוטיבציה רבה, למצות את מלוא זכויותיהם של המתלוננים כנגד הפגיעה בהם. לפרטים נוספים צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ואנו נהיה שם עבורכם ונלווה אתכם בהליך.

  עו"ד הטרדה מינית

  האם יש הגדרה חד משמעית בנוגע להטרדות מיניות?

  הטרדות מיניות בעבודה ובכלל, יכולות להיגרם בין עובד אחד לאחר, בין עובד למעסיקו, בין עובד ללקוח וכו'. אין הגדרה חד משמעית לנושא הטרדות מיניות, אם כי יש מספר הנחיות מאוד ברורות לגבי מה עשוי להיחשב כהטרדה מינית ולגרור בעקבותיה עילה לגיטימית לתביעה או תביעה על התעמרות בעבודה

  כך למשל אדם הסוחט אדם אחר בעבודה לביצוע מעשים בעלי אופי מיני. דוגמה נוספת היא כמובן מעשה מגונה בין אם באדם אחר ובין אם בעצמו מול אדם אחר שאינו מעוניין בכך. הצעות חוזרות בעלות אופי מיני, גם כן עשויות להיחשב כהטרדה מינית, כאשר לא משתמע לשני פנים כי הצד המוטרד אינו מעוניין בהצעות אלה. תאמינו או לא אך אפילו אדם המתייחס בצורה מבזה או משפילה לאדם אחר בשל מיניותו (לדוגמה בשל נטייה מינית) הרי שמדובר בהטרדה מינית לכל דבר ועניין. גם יצירת אווירה עוינת שיש לה מן האופי המיני ופוגע ביחסים בין העובדים, בריכוז ובשיבוש התפקוד התקין במקום העבודה ובנוחות השהייה במקום – גם כן עשויה להיחשב כהטרדה מינית.

  עורכת דין הטרדה מינית בעבודה

  אל תעברו בשקט על הטרדה מינית

  לסיכום, מדובר באחד הנושאים הרגישים אך החשובים ביותר שצריכים להיות על סדר היום. חוויות בלתי הולמות (בלשון המעטה) עשויות להשאיר צלקת ופגיעה נפשית לכל החיים, קושי בלסמוך על אנשים אחרים, פחדים, דיכאון וקשיי תפקוד רבים אחרים. על כן חשוב לעמוד על שלכם ולהתנגד משפטית. משרד עו"ד שרונה מרגי, מטפלים בתיקים מסוג זה ברגישות רבה, פנו אלינו עוד היום.

  עו"ד הטרדה מינית | עורכת הדין שרונה מרגי

  עו"ד הטרדה מינית בעבודה

  לא פעם מגיעים לפתחי משרדי עורכי דין מקרים שבהם ניתן להרגיש חלחלה פנימית, לדוגמה במקרים של הטרדות מיניות במקום העבודה. לצערנו הרב, לאור המודעות כיום, יש לא מעט מקרים שכאלה ועל מנת להתלונן ולתבוע פיצוי כספי תוכלו לפנות אל עורך דין המתמחה בתחום דיני העבודה שידאג ללוות אתכם בהליך. משרד עורכי הדין שרונה מרגי, מתמחה בתחום דיני העבודה ובעל ניסיון של מעל 20 שנים בתחום. המשרד טיפל במקרים רבים ושונים בתחום דיני העבודה, לרבות תיקים בנושאי הטרדות מיניות ופועל בנחישות וברגישות בכל תיק שכזה.

  הטרדות מיניות בעבודה:

  • נערה בת 20 לחייה עבדה בגלידריה בעיר בה התגוררה והתלוננה כי לא פעם נפלה קורבן להטרדות מיניות מצד המעסיק שלה. תחילה זה התחיל במשפטים ולאחר מכן בנגיעות אסורות ואף בביצוע מעשים מגונים. העובדה התפטרה בשל המעשים של הנתבע ומעשים אלה הובילו אותה למצב נפשי קשה. בית הדין קיבל את התביעה בחלקה על סמך עדותה האמינה יותר של התובעת, לעומת העדות הלא עקבית של הנתבע שנדמה היה שלא הבין את גבולות המותר והאסור במסגרת יחסים בין מעסיק לעובדת ובין אדם מבוגר לנערה. בית המשפט החליט על פיצוי חלקי בסכום הקרוב ל-200 אלף שקלים בגין אירועי ההטרדה וההשלכות הנוספות שלהן.
  • עובדת שעבדה כמעסה במתחם נופש בארץ, הוטרדה מינית על ידי אחד המטופלים. המטופל פנה אל המעסה במהלך הטיפול והציע לה סכום כסף מסוים כדי שתסכים לקיים עמו יחסים ואף נגע בה בידו האחת כאשר ידו השנייה נוגעת באיבר מינו. העובדת יצאה מהחדר נסערת לגמרי ובעקבות הטרדה זו כמעט התמוטטה נפשית, מה שהוביל לכך שביטוח לאומי הכיר בכך כתאונת עבודה והכיר בנכות שלה בהמלצת פסיכיאטר. התובעת קיבלה פיצויים רבים מהנתבע ומביטוח לאומי.

  החשיבות של עו"ד הטרדה מינית בעבודה המייצג אתכם:

  אנשים שעוברים הטרדות מיניות או התעללות מינית, גם כך צריכים להתמודד עם מה שעברו ומלאים רגשית ונפשית עם לחץ מעיק שילווה אותם לאורך כל חייהם. הליך משפטי בנושא, רק עשוי להציף להם את זה שוב ושוב ומצד שני זו הדרך היחידה עבורם, לקבל פיצוי כלשהו עבור הזוועה שחוו. חשוב לאפשר לעורך דין המתמחה בתחום דיני העבודה שילווה אתכם בהליך ויעזור לכם למצות את מלוא הפיצויים המגיעים לכם. משרד עורכי הדין שרונה מרגי, מנוסה בתחום הטרדה מינית בעבודה, וצוות המשרד מטפל בתיקים מסוג זה ברגישות המרבית. פנו אליהם עוד היום לייעוץ.

  השאירו פרטים ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין