לייעוץ משפטי מקצועי צרו קשר

  התעמרות בעבודה

  תביעה על התעמרות בעבודה

  אחד הנושאים הפחות נעימים הוא נושא ההתעמרות במקום העבודה. לצערנו הרב מאות אלפי עובדים שכירים בישראל סובלים מהתעמרות בין אם הם מודעים לכך ובין אם לא, בין אם הם מתלוננים על כך ובין אם לא פוצים את פיהם מחשש לאבד את מקום עבודתם. אותם עובדים קמים בבוקר ומגיעים לעבודתם בתחושה קשה ולא נעימה ומלבד מצב הרוח שלהם הרי שסביר להניח שגם התפקוד המקצועי שלהם בעבודה נפגע כתוצאה מכך. בין אם מדובר בהתעמרות של עובד אחר ובין אם מדובר בהתעמרות של המעסיק עצמו, תחול על המעסיק האחראיות לדאוג שלא יהיו מקרים שכאלה במקום העבודה שלו. במידה והודעתם למעסיקכם והוא אינו פועל בנושא, תוכלו להגיש תביעה על התעמרות בעבודה.

  מה זה התעמרות בעבודה ?

  דוגמאות שונות להתעמרות במקום העבודה:

  • דורית היא עובדת במחלקה X במפעל Y. ירון אחראי המחלקה שלה דואג לצעוק עליה, להעיר לה באגרסיביות ולעתים אפילו משחרר קללה או שתיים לאוויר. הוא עושה זאת מדי יום, מול כל העובדים וצועק רק על דורית ולא על עובדים אחרת. דורית סובלת מהתעמרות בעבודה.
  • יוגב הינו עובד הייטק שהיה יושב בחדר עם עובדים נוספים לביצוע העבודה. מדי פעם העובדים היו משוחחים ביניהם בהפסקות הקצרות שבמהלך העבודה, אולם המעסיק לא אהב את כל השיחות והודיע להם כי הם צריכים להספיק במהירות הכנה של מערכת מסוימת עד תאריך מסוים. המנהל האשים את יוגב בפטפטת המיותרת ושלח אותו לעבוד בחדר מרוחק ובבידוד מוחלט מיתר העובדים. יוגב סובל מהתעמרות.
  • שירן עובדת במחלקת שירות לקוחות בחברת ביטוח. בכל פעם שהיא קמה להפסקת שירותים אחד העובדים עוקב אחריה לשירותים מפני שזה מצחיק אותו ואת חבריו למשרד. שירן מרגישה לא בנוח ופרטיותה נפגעת, ההתנהגות היא בגדר הטרדה והיא כמובן סובלת מהתעמרות במקום העבודה.

  עו"ד התעמרות בעבודה

  במקרים כאלו ואחרים, יש לפתוח בתביעה נגד בית העסק בו העובד/ת סובלים מהתעמרות. לצערנו בדרך כלל הנתבע הוא בית העסק ולא אותו עובד ספציפי אם כי גורמים סבורים כי ניתן להוסיף תביעת נזיקין כנגד אותו עובד במקרים מסוימים. משרד עו"ד שרונה מרגי הוא משרד מנוסה, ועסק בתיקים רבים מסוג זה. פנו אליה עוד היום לייעוץ.

  עורך דין לענייני התעמרות בעבודה | עו"ד שרונה מרגי

  התעמרות בעבודה עורך דין

  תופעת ההתעמרות במסגרת העבודה היא תופעה נרחבת מאוד, שכן נתונים מדאיגים מראים כי חצי מהשכירים חוו או חווים הצקות במקום עבודתם. התופעה קיימת בשכיחות גבוהה ועדיין אין לכך פתרון ראוי שיביא לבשורה בתחום והפקת הנושא לגמרי. במידה ואתם מרגישים שאתם סובלים מהתעמרות בעבודה, עורך דין עבודה יוכל לסייע לכם וללוות אתכם בהליך. משרדי עורכי הדין שרונה מרגי, מתמחה בנושא זה וניהל תיקים רבים בנושא התעמרות בעבודה. צוות המשרד ישמח לסייע גם לכם, לתדרך ולייעץ וכמובן ללוות אתכם בהליך. 

  תביעה התעמרות בעבודה

  באילו סיטואציות התעמרות בעבודה באה לידי ביטוי?

  חשוב להבין כי יש סוגים שונים של מקרי התעמרות במקום העבודה. התופעה היא רחבה מאוד ויכולה לקרות בין עובד אחד לאחר ואפילו בין מעסיק לאחד מעובדיו. בדרך כלל המתעמר יהיה אדם בדרגה/בתפקיד בכירים יותר אל מול עובד בדרגה נחותה יותר, אך יש כמובן גם מקרים יוצאים מן הכלל. התעמרות בעבודה יכולה להיות יחס משפיל או מזלזל מאדם אחר בעבודה, פגיעה בפרטיות, קללות, צעקות, האשמות שווא ואפילו בידוד מקצועי. על המעסיקים חלה החובה לנקוט באמצעים שונים למגר את התופעה ולהפחית את הסיכון שזו תחזור על עצמה בבית העסק שלהם (בדומה אגב לנושא הטרדות מיניות). 

  התעמרות בעבודה פסקי דין

  האיסור על התעמרות בין העובדים ובין מעסיקים לעובדים במקום העבודה מתבסס על מספר חוקים, ביניהם חוק יסוד כבוד האדם וחירותו בנוסף חובת תום לב מוגברת במסגרת דיני העבודה וכמובן החובה של מעסיקים להספקת סביבת עבודה נעימה, בטוחה והוגנת לעובדים שלהם. 

  לצערנו הרב, ברוב המקרים הללו אשר עובדים חווים התעמרות במקום העבודה שלהם, לא ניתן לתבוע את האדם שהתעמר נגדם, אלא את המעסיק עצמו. גם אם המעסיק עשה כל שיכול היה לעשות כדי לשמור בפני מקרים אלו ואחרים הרי שהתעמרות שקרתה אצלו במקום העבודה תגרור את התביעה כנגדו. לעתים נדירות יותר, ניתן יהיה לתבוע תביעת נזיקין את האדם הפרטי שהתעמר במקום העבודה. לפרטים נוספים וייעוץ בנוגע למקרה הספציפי שלכם צרו קשר עם צוות משרדה של עו"ד שרונה מרגי, שישמח ללוות אתכם בהליך.

  השאירו פרטים ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין